Bilinçaltı Nedir ? Nasıl Çalışır ?

13 Şubat 2020
Bilinçaltı Nedir ? Nasıl Çalışır ?

Bilinçaltı Nedir? Nasıl Çalışır?

Bilinçaltı zihni insanların yaşam koşullarını değiştiren bir etmendir ve çoğu zaman hissettiğimiz ruh hali bilinçaltımız tarafından şekillendirilir. Bilinçaltı tarafından belirlenen başka unsurlar da vardır. Bunlar kişisel ve mesleki gelişim gibi unsurlardır.

Aslında adından da anlayabileceğimiz gibi bilinçaltı aklımızda yer alan bilgi parçacılarını saklamakla ve işlemekle yükümlü bir yapıdır. Ancak bizler bunun farkında olmayabiliriz. Zihnin bu kadar fazla bilgiye sahip olması bizi de heyecanlandırıyor elbette. Öyle ki bilinçaltının nasıl çalıştığı birçok insan tarafından merak konusu.

Bilinçaltı En İyi Ne Zaman Çalışır?

Bilinçaltının iyi bir şekilde çalışması için etrafta herhangi bir uyarıcının olmaması gerekir. Örneğin uyku esnasında bilinçaltı çok verimli bir şekilde çalışır.

Aynı şekilde buna benzer olarak zihnin çok yorulmadığı zamanlarda yani basit ve kolay giden görevler yerine getirilirken bilinçaltı iyi bir şekilde çalışır. Bu tür görevlere araba kullanmak, banyo yapmak ve televizyon izlemek örnek verilebilir. Tüm bu aktiviteler esnasında dikkat dağınıklığı olmasına karşın bilinçaltı zihni hala düzgün bir şekilde işlevini gerçekleştirmektedir.

Mantıksal Daydreaming Ya da Hipnotizma

Bilinçaltı zihninin işleyişinin ilişkilendirilebileceği başka unsurlar da vardır. Örneğin hayal kurma ve hipnotizma bilinçaltı zihni ile ilişkilendirilebilir. Örneğin bir yemek pişirirken yanlış malzeme kullanmak ya da otomobil kullanırken hatalı bir yoldan dönmek bu konuya verilebilecek örnekler arasındadır.

Bu tür zamanlarda bilinçaltı zihni yükü alır ve bilinçli zihin bir süre çalışmayı bırakır. Kendinizi hipnotize edilmiş hissedebilirsiniz ancak ahlaki değerlerinize göre davranıyorsunuz. Zihniniz bilgiyi hızlı bir şekilde işlemeye başlar ve derin hayallere gömülür. Bu durum bilinçaltınızın nasıl çalıştığını gösteren önemli yönlerden birisidir. Çünkü burada bunu yapıcı olarak kullanabilirsiniz.

Bilinçaltı İle Hayatını Değiştir

Bilinçaltı zihninizi etkili bir şekilde kullanmak motivasyonunuzu, gücünüzü ve duygusal zekanızı önemli ölçüde etkiler. Bunun sonucu olarak da sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir yaşam sürebilirsiniz. Gerçek yaşam deneyimleri de bunları kanıtlar niteliktedir.

Bilinçaltı İsteklerinizi Yerine Getirin

Gece başınızı yastığa koyduğunuz zaman bilinçaltı zihninize istekte bulunun. Bu istek kişisel yaşamınız ve kariyerinizle ilgili olabilir. Örnek vermek gerekirse yeni bir spor araba, günlük egzersiz ya da yıl sonu yeni bir telefon talep edebilirsiniz.

Haber Yorumları